Historia ULC

Strona internetowa obsługująca ULC wystartowała we wrześniu 2010 roku. Ze względów technicznych nie byliśmy w stanie odtworzyć tabel z minionych edycji. Od tej pory kolejne edycje i tabele będą prezentowane w pełnym wymiarze.

Zapraszamy do przeczytania kilku zdań na temat powstania i historii ULC.


Dawno, dawno temu... a dokładnie w 1996 roku rozegrano pierwszą edycję Ursynowskiej Ligi Czwórek.

Pierwowzorem i natchnieniem do zorganizowania siatkarskich spotkań w okresie jesień, zima, wiosna był... wakacyjny Powsin. Właśnie tam zaobserwowano fantastyczną atmosferę podczas meczów siatkówki rozgrywanych na ziemnych boiskach, często w składach mniejszych niż sześć na sześć. Dodatkowo wszystko odbywało się bez sędziów i ... było OK.

I tak się zaczęło. Mała kampania reklamowa oraz skrzyknięcie się powsinowskich siatkarzy zaowocowały zebraniem 18 zespołów, które rozegrały wiosną 1996 roku pierwszą edycję ULC.Od pierwszych edycji ULC hołdowała zasadom Fair-play.

Co prawda jeszcze w pierwszych 2-3 edycjach, chcąć podnieść prestiż rozgrywek, zaproszono sędziów, ale okazało się szybko, że zamiast prestiżu było więcej narzekań i kłótni. Od tamtej pory ULC gra bez sędziów i jest OK... tak jak w Powsinie.

Kolejne lata i kolejne edycje rozgrywano z marszu. ULC rozrosła się do 30 zespołów i zawsze, gdy jakiś zespół z udziału rezygnował, na jego miejsce czekało kilka rezerwowych. W rozgrywkach ULC występowało, obok pełnych serca do gry amatorów siatkówki, wiele siatkarskich znakomitości. Nie będziemy tutaj podawać nazwisk, żeby nikogo nie pominąć, ale grali w ULC reprezentanci Polski, zawodnicy pierwszoligowi, gwiazdy telewizji i estrady, prezesi i biznesmeni. I tak jest do dzisiaj.

Od edycji Jesień 2010 rozgrywki ULC zyskały nowy image w postaci strony internetowej! Tutaj każdy startujący zespół będzie widział kiedy gra i ile ma punktów. Zapełniać się będą galerie zdjęć i tutaj będziemy organizować kolejne edycje. Cóż... idziemy z duchem czasu.

Nie zmieniła się natomiast sprawa finansowa. Opłata startowa w ULC oprócz pokrycia kosztów organizacji rozgrywek od pierwszej edycji zasilała budżet Klubu Sportowego METRO Warszawa. Klubu, który zajmując się szkoleniem siatkarskiej młodzieży i dzieci przez ostatnie 15 lat wychował wielu doskonałych siatkarzy, także dzięki uczestnikom ULC!
Za to w imieniu siatkarskiej młodzieży wszystkim uczestnikom ULC bardzo DZIĘKUJEMY!
Galeria »