ULC Wiosna 2011

07.03.2011

Galerię XXIX edycji Wiosna 2011 otwiera seria zdjęć autorstwa T.Gerszberga z zespołu Chippendales pokazująca jeden z turniejów eliminacyjnych. Kolejne zdjęcia, wykonane przez organizatorów, przedstawiają scenki z fazy finałowej w poszczególnych grupach.


Finał A, rozegrany jako pierwszy w dniu 5 kwietnia, dostarczył uczestnikom wielu emocjonujących chwil. Walka była tak wyrównana, że na zakończenie finału trzy zespoły miały po trzy, a kolejne trzy drużyny po dwie wygrane. Regulamin, premiujący wyższą pozycję w tabeli po turniejach eliminacyjnych, zadecydował o podziale medali.
Gratulujemy wszystkim finalistom i co warto po raz kolejny podkreślić dziękujemy za postawę Fair Play. Mocne, męskie granie, końcówki setów "na styk" i... żadnych kłótni z sędziami! Brawo panowie!

Finał B, rozegrany 7 kwietnia, wygrał zespół Szpony Orła, wygrywając wszystkie pięć spotkań. Zdobyli złote medale, chociaż w finałowej grupie B startowali z najgorszej szóstej lokaty(12 miejsce w głównej tabeli po eliminacjach). Pozostałe zespoły zanotowały po klilka wygranych i przegranych, a o podziale miejsc znów zadecydował regulamin, premiujący lepsze miejsce w tabeli po eliminacjach. Finał B miał przykry akcent w postaci poważnej kontuzji jednego z zawodników zespołu 4 Śpiących (życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!!!). Był też sympatyczny gest, kiedy podczas zakończenia, zespół Strażaków otrzymał brawa i symboliczną nagrodę Fair Play za swoją postawę w meczu przeciwko zdekompletowanym na początku finału Taranom.


Finał C, rozegrany 11 kwietnia, świetnie rozegrali Plażowicze. Startując z trzeciego miejsca w tabeli, zdobyli złote medale. Słabo zagrał Kaem, który przystępując do finału z drugiej pozycji zajął niestety ostatnie szóste miejsce. Na podium ze srebrnymi medalami uplasował się Powsin, a brąz zgarnął GTS. Ambicji nie brakowało, a kilka wręcz kaskaderskich akcji w obronie dodało smaczku temu finałowi. Gratulujemy wszystkim sportowej postawy!

Finał D, rozegrany 12 kwietnia, dostarczył wielu emocji. Podobnie jak w finale B złote medale wywalczył zespół startujący z szóstej pozycji, Doktorzy! Na drugim miejscu planowo Ex-aequo, a na trzecim Chaos (Chaos przegrał ostatni mecz z Creative tracąc pewne złote medale). Creative niestety tylko z czwartym miejscem - szkoda, ale wielkie brawa za ambitną sportową postawę. Przedostatnie miejsce przypadło Tygrysom. Osłabiona drużyna Szybko.pl, grająca we trzech uplasowała się niestety na ostatnim miejscu. Podczas tego finału można było dostrzec jak ładnie i profesjonalnie prezentują się zespoły w jednakowych strojach(Ex-aequo i Creative). Kapitan Ex-aequo szepnął nam na ucho, że mają ustalony wewnętrzny regulamin... kto zapomni stroju stawia kolejkę przy najbliższej okazji. System działa! ...polecamy ten sposób innym zespołom :-) w kolejnej edycji Jesień 2011.

Finał E, rozegrany 14 kwietnia, zakończył XXIX edycję Ursynowskiej Ligi Czwórek WIOSNA 2011. Walka o medale trwała do ostatnich piłek. Kilka zespołów czekało z zapartym tchem na rozstrzygnięcie ostatniego meczu Vara-Chippendales, bo w tabeli układanka była niesamowita. Ostatecznie wygrał zespół Chippendales i startując z pierwszego miejsca wywalczył złote medale. Przegrani, czyli Vara, spadli z podium na czwarte miejsce. Dzięki temu Camarro wskoczyło na drugie miejsce, a brązowe medale wywalczyła Japatoma. Na piątym miejscu Franke, a na szóstym Mandryle.

Gratulacje dla wszystkich zawodników za wspaniałe sportowe emocje i postawę Fair-play. Pozostaje teraz tylko jakoś przetrwać czas letnich urlopów, a pod koniec września zapraszamy wszystkich do udziału w XXX edycji JESIEŃ 2011.