ULC JESIEŃ 2012

12.12.2012

XXXII edycja ULC JESIEŃ 2012 przebiegła bez większych zakłóceń.

Rozegraliśmy sześć rund turniejów eliminacyjnych, które podzieliły stawkę 30 zespołów na pięć grup finałowych.


12.12.12 - Finał B

W tym datowo "magicznym" dniu rozegrany został pierwszy finałowy turniej. Walka była wyrównana i właściwie do ostatniej rundy sprawa podziału medali była otwarta. Ostateczny bój o złoto stoczyły Szpony Orła i Plażowicze. Jak to w czwórkach często bywa w końcówce meczu o złoto zrobiło się 24:24. W ostatniej akcji dobry odbiór i silny atak dały jednak Plażowiczom ostateczne zwycięstwo. Pozostałe zespoły "biły się" o brąz. Warto podkreślić, że GTS, który był bez medalowych szans, zagrał jednak fair i w sportowej walce pokonał Let's Go "wyrzucając" ich z podium. W równoległym spotkaniu wygrały Tarany z BVT i dzięki temu wywalczyli medal :).
Ostateczna kolejność finału B: 1. Plażowicze, 2. Szpony Orła, 3. Tarany, 4. Let's Go, 5. BVT, 6. GTS

13.12.12 - Finał C
Świetnie zagrali Strażacy, którzy odnieśli pięć zwycięstw (w ostatnim meczu kontuzji doznał jeden z ich zawodników /życzymy szybkiego powrotu do zdrowia/ i musieli zagrać we trzech, ale wygrali). Strażacy startowali z czwartego miejsca, także gratulacje i słowa uznania :). Dissbike z czterema wygranymi zajął drugie miejsce. Reszta zespołów zagrała w kratkę. Do brązowego medalu wystarczyły dwa wygrane mecze (Cokolwiek i Tygrysy) i o medalu zadecydowała wyższa pozycja w tabeli po eliminacyjnych turniejach.
Ostateczna kolejność finału C: 1. Strażacy, 2. Dissbike, 3. Cokolwiek, 4. Tygrysy, 5. Ex-aequo, 6. Vara

14.12.2012 - Finał A
Po pierwszych meczach sprawa wydawała się oczywista. Dziobaki z kompletem zwycięstw mieli prawie złoty medal. Niestety w ostatnim meczu... przegrali z Woltą (ostatecznie Wolta zajęła czwarte miejsce w finale A). Ten sensacyjny wynik zepchnął Dziabaków z najwyższego stopnia podium. Korzystając z tej porażki Dziobaków złoto wywalczył zespół Dreamers. Trochę na pewno rozczarowny swoją postawą był J-23  i zakończył rywalizację z medalem brązowym.
Ostateczna kolejność finału A: 1. Dreamers, 2. Dziobaki, 3. J-23, 4. Wolta, 5. Desperados, 6. Plaża

17.12.2012 - Finał D

Sportowa i zacięta rywalizacja trwała we wszystkich kolejkach tego finału. W ostatniej rundzie sytuacja w tabeli ułożyła się tak, że o miejscach decydowały bezpośrednie mecze. O złoto jednym małym punkcikiem 25:24 (po autowym bloku piłki przechodzącej) wygrał zespół Smart Pointers z Doktorami. Exqui..jakoś tam :)  wygrał mecz o brąz z Powsinem. Bez wygranego meczu zakończyła rywalizację drużyna Siatka.waw.pl, przegrywając z Chaosem.

Ostateczna kolejność finału D: 1. Smart Pointers, 2. Doktorzy, 3. Exquisite, 4.Powsin, 5. Chaos, 6. Siatka.waw.pl

19.12.2012 - Finał E
Edycję Jesień 2012 zakończył Finał E, który z kompletem zwycięstw wygrał zespół Franke. Do końca natomiast trwała walka o dwa pozostałe miejsca na podium. Po podliczeniu wyników okazało się, że trzy zespoły mają po trzy zwycięstwa i o kolejności zadecydowało wyższe rozstawienie przed rundą finałową. Na drugim miejscu uplasował się zespół Japatoma, a na trzecim Reszta Świata. Niestety Nie ma lipy pomimo trzech wygranych spotkań nie wskoczyło na podium :( - może w kolejnej edycji :)?
Końcowa kolejność finału E: 1. Franke, 2. Japatoma, 3. Reszta Świata, 4. Nie ma lipy, 5. JKM, 6. Znajomi