ULC Jesień 2011

26.09.2011

Jubileuszowa XXX edycja Ursynowskiej Ligi Czwórek JESIEŃ 2011 stała jak zwykle na najwyższym sportowym poziomie. Trochę zawirowań w terminarzu przysporzyły nam prace elektryczne, ale trzeba przyznać, że oświetlenie sali wyraźnie się polepszyło.
Fenomen tych rozgrywek, czyli gra bez udziału sędziów, po raz kolejny potwierdził, że piękno sportu to także zasada Fair Play. Za sportową postawę i wspaniałe siatkarskie akcje organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom rozgrywek.

FINAŁ A - 3 stycznia 2012
Była to okazja do rewanżu za poprzednią edycję, którą wygrały Dziobaki. Rewanż udał się całkowicie i na najwyższym stopniu podium stanął zespół Dreamers - GRATULACJE!!!! Wygrali fazę eliminacyjną i w finale nie pozostawili wątpliwości kto był najlepszy. Na podium wskoczyli z piątego miejsca po eliminacjach Desperados. Końcowa kolejność: 1. Dreamers, 2. Dziobaki, 3. Desperados, 4. Szpony Orła, 5. Let's Go, 6. Wolta.

Finał B - 4 stycznia 2012
Niestety finałowy turniej grupy B rozegrano w okrojonym składzie. Ze startu w tym finale zrezygnował przetrzebiony kontuzjami zespół Czterech Śpiących. W jego miejsce pojawili się poza konkursem młodzi siatkarze Metra. Pech jednak sprawił, że w trakcie turnieju kontuzji doznał jeden z Taranów (życzymy szybkiego powrotu do zdrowia) i zespół ratował się wypożyczeniem dwóch zawodników Metra. Turniej z problemami i opóźnieniami dokończono. Klasyfikacja końcowa finału B była dokładnie taka sama jak po turniejach eliminacyjnych. 1. J-23, 2. Tarany, 3. Plażowicze, 4. Plaża, 5. Cokolwiek.

Finał C - 5 stycznia 2012

Zacięta walka trwała do ostatniego meczu, w którym GTS pokonał Demony Wiejska Górka, zdobywając tym samym złoty medal. Szkoda, że i w tym finale nie wystąpił komplet drużyn. Tym razem całkowicie zawiodły Kokoty, nie przychodząc na turniej finałowy bez żadnego usprawiedliwienia. Kolejność końcowa: 1. GTS, 2. Demony Wiejska Górka, 3. Strażacy, 4. Creative, 5. Tygrysy

Finał D - 9 stycznia 2012
Wszystkie zespoły stanęły w komplecie do walki. Zacięte mecze doprowadziły w ostatniej rundzie do spotkań o miejsca. O piąte miejsce Doktorzy pokonali Camarro. W meczu o trzecie miejsce górą był zespół Franke, który pokonał Powsin. Mecz o złoty medal zapowiadał się jako najbardziej wyrównany. Niestety przy stanie 16:17 kontuzji nabawił się zawodnik Siatki.waw.pl, który nieszczęśliwie skręcił nogę w stawie skokowym. Mecz jednak dokończono i ostatecznie złoto wywalczył zespół Ex-aequo.

Finał E - 10 stycznia 2012
Sześć zespołów dzielnie walczyło o jak najlepsze miejsce w ostatnim finałowym turnieju XXX edycji ULC. Szkoda, że już w pierwszym meczu kontuzji nabawił się jeden z zawodników ekipy Chaos (musieli kończyć we troje). Emocje trwały do ostatniej kolejki. Sensacji jednak nie było, a kolejność końcowa finału E była prawie taka sama jak po turniejach eliminacyjnych. Wygrała Vara, pokonując w ostatnim meczu Japatomę. Brąz dla Smart Pointers, potem kolejno Chaos, Sito i Reszta Świata.

Wszystkim zespołom startującym w XXX edycji ULC bardzo dziękujemy za udział i piękną sportową walkę Fair Play. Do zobaczenia w kolejnej edycji ULC WIOSNA 2012!